Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Image

Kurumsal Kimlik

1997'den bugüne bildiğimiz en iyi işi kurumsal reklam ajansı hizmeti veriyoruz. Tüm çalışmalarınıza en ideal tanıtım araçlarını ve yöntemlerini belirliyoruz.

Kurumsal kimlik, bir şirketin logolardan sosyal medya varlıklarına ve kırtasiye malzemelerine kadar uzanan tüm görsel yönlerini ve tasarım öğelerini içerir. Güçlü bir kurumsal kimlik sayesinde marka imajı anında tanınır ve bu müşterilerde kalıcı bir izlenim yaratır. Bu organizasyonların imajlarına nasıl öncelik verdiğini görmek için üç küresel firmanın kurumsal kimliğe bakışını araştırıyoruz.

Kurumsal kimlik, iş dünyasında en yaygın yanlış anlaşılan terimlerden biridir - çoğu zaman logo veya marka imajı ile karıştırılır ve bankacılık, hukuk veya teknoloji gibi sektörlerdeki büyük ölçekli işletmelerle ilişkilendirilir. Bununla birlikte, markanızın başarısı için temelde olan markalaşma dilinde anahtar kelimelerden biridir.

 Kurumsal kimliğin neden önemli olduğunu anlamak için, kurumsal kimlik tanımını ele alıyor ve son marka çalışmaları ve revizyonları ilham verici kurumsal kimlik örnekleri olarak hizmet veren önde gelen üç markayı araştırıyoruz.

Kurumsal kimlik , bir şirketin tüm görsel yönlerini ve tasarım öğelerini içerir. Logo tasarımı kurumsal kimliğin altında yer alsa da bu terim, kırtasiye malzemesinden sosyal medya varlıklarına, reklam panosu reklamlarından personel üniformalarına, ofis tabelalarından ürün paketlemesine kadar her şeyi kapsayacak şekilde bu görsel ikonun çok ötesine geçiyor.  

Kurumsal kimlik neden önemlidir? Çünkü tutarlı bir şekilde uygulandığında, izleyici tarafından anında tanınan ve hatırlanan bir marka yaratmaya yardımcı olur. Tüm iletişim temas noktalarında tutarlı bir görünüm ve hissin deneyimlenmesini sağlamak, markanızın müşteriler tarafından nasıl yorumlandığını etkilemek için sizi mümkün olan en güçlü konuma getirir. Şirketinizle bireysel etkileşimlerden oluşmasına rağmen, güçlü bir kurumsal kimlikten etkilenebilecek veya en azından etkilenebilecek tüm önemli marka imajınız üzerindeki kontrol seviyenizi artırmaya yardımcı olur.

Kurumsal kimlik markalaşması için ilham almak veya iş dünyasında kurumsal kimliğin ne anlama geldiği sorusuna görsel cevaplar mı arıyorsunuz? Eh, bu üç küresel dev tamamen başardı. Üç farklı organizasyon için kurumsal markalaşma ve kimlik başarısının ne anlama geldiğine daha yakından bakıyoruz .

 

Müşteri eğilimleri ve sektör değerleri göz önüne alınarak ortaya çıkarılmış bir MARKA, ehil ellerde uzun süre ayakta kalabilir, gelişebilir. Atalarımızın dediği gibi:

“Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ.”