Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Image
Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı

1997'den bugüne bildiğimiz en iyi işi kurumsal reklam ajansı hizmeti veriyoruz. Tüm çalışmalarınıza en ideal tanıtım araçlarını ve yöntemlerini belirliyoruz.

Katalog tasarımı markaların bulundukları sektör içerisinde tanıtımlarını yapmak için kullandıkları dijital ve basılı materyaller için yapılan çalışmalar olarak karşımıza çıkar. Katalog çalışmaları firmalar için genel olarak daha kalıcı etkiler ortaya çıkarır. Bu yüzden her firma kendi ile ilgili detaylı bilgilere ve ürün tanıtımlarına kataloglarda yer verir. Bu şekilde hedef kitleye ulaşmanın daha kolay olduğunu ve ürünler hakkında detaylı bilgiler bu kataloglarda verildiğini de söylemek doğru olur. Kalıcı etkiler bırakmalarının yanı sıra uzun süre kullanılabilen kataloglar, genelde yıllık çalışmalar olarak bilinse de uzun süreli yapılan çalışmalar yapan firmalar da vardır.

Katalog tasarımı markaların ya da firmaların ürün tanıtımı ve firma hakkında bilgi verdikleri özel çalışmalar olarak karşımıza çıkar. Tasarım çalışmaları hem basılı hem de dijital ortam için yapılabilir. Yani bazı kataloglar basımı yapılarak fiziksel olarak dağıtılırken bazı kataloglar ise dijital ortamda hizmete sunulur. Tabi katalog hazırlama aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar marka kimliğine uygun bir şekilde katalog tasarımı yapılmasına olanak sağlar ve bir katalog sahip olduğu firmanın tüm özelliklerini içerisinde barındırmalıdır. Bu nedenle katalog tasarımları konusunda her zaman profesyonel bir yardım almak ve buna göre çalışmalar yapmak gerekir.